health is wealth
Jsem muž; Netýkají se tyto problémy převážně žen?

Health Is The Fingerstache Shoreditch kickstarter Kitsch. La croix hella iceland flexitarian letterpress.

Jsem muž; Netýkají se tyto problémy převážně žen?

Neplodnost není nemoc, která by se týkala pouze žen – muži jí trpí také. Nové studie dokázaly, že u 40% neplodných párů je problém buď zcela na straně muže, nebo na straně obou.

Co mohu dělat? Vyvarujte se rizikového chování:

  •  Vyvarujte se drog a nadměrného pití alkoholu
  •  Vyvarujte se pohlavně přenosných chorob
  • Nevystavujte se příliš vysokým teplotám
  • Zvažte své plány, týkající se reprodukce
  • Navštivte lékaře
Vyvarujte se drog a nadměrného pití alkoholu

Drogy, jako například steroidy, cigarety, marihuana a alkohol mohou negativně ovlivnit vaše zdraví v mnoha ohledech, včetně velmi negativního vlivu na funkci varlat. Může docházet například ke vzniku abnormálně tvarovaných spermií, snížené pohyblivosti spermií a/a nebo jejich sníženému množství. Pokud chcete zvýšit své budoucí reprodukční schopnosti, vyvarujte se drog již nyní.

Vyvarujte se pohlavně přenosných chorob

Pohlavně přenosné choroby neovlivňují pouze ženskou plodnost. Pokud se nakazíte pohlavně přenosnou chorobou, může se stát, že už nikdy nebudete moci mít děti. Pohlavně přenosné choroby, jako jsou chlamydie a kapavka jsou velmi častými důvody neplodnosti, často probíhají bez symptomů a dá se jim předejít pravidelným používáním kondomů.

Pokud chcete zvýšit své šance na to, že budete moci mít v budoucnu děti, začněte používat kondomy již teď.

Nevystavujte se příliš vysokým teplotám

Tím, že se vystavujete vysokým teplotám, jako například při koupání ve vaně s horkou vodou, můžete negativně ovlivnit svou plodnost, neboť se působením horka v oblasti šourku vytváří menší počet spermií. Kromě toho může ke snižování produkce spermií docházet i u mužů, kteří mají sedavá zaměstnání, nebo kteří nosí příliš upnuté spodní prádlo. Chcete-li zůstat plodní, mějte na paměti, že dlouhodobé vystavování se vysokým teplotám vašemu organismu nesvědčí. Chcete-li tedy chránit svou plodnost, snažte se takovým situacím vyvarovat.

Zvažte své plány týkající se reprodukce

Vyšší věk neovlivňuje plodnost pouze u žen, může ovlivnit i muže. Schopnost počít se s věkem snižuje, neboť ve vyšším věku může dojít k tvorbě abnormálně tvarovaných a nedostatečně pohyblivých spermií. U mužů obecně neexistuje věkový limit, kdy mohou počít dítě, věk však nicméně svou roli hrát může. Chcete-li zvýšit své šance na početí dítěte, nezapomeňte brát svůj věk vážně.

Chraňte si plodnost a navštěvujte lékaře

·         O plodnosti by měl člověk začít uvažovat co nejdříve. Pohovořte si na toto téma se svým lékařem a požádejte ho, ať vás informuje o rizikách, které mohou vaši plodnost ohrozit.

·         Naslouchejte svému tělu. Pokud jste se dostali do kontaktu s pohlavně přenosnou chorobou, vyhledejte okamžitě svého lékaře.

Neplodnost postihuje ženy i muže rovným dílem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *